خوب حالا که تنظیمات سئوی سایت رو انجام دادیم، می تونیم به سراغ یک قابلیت مفید در افزونه Yoast SEO بریم، این قابلیتیه که برای اصلاح سئو برای هر پست یا صفحه مورد استفاده قرار می گیره.

قبل از اینکه به سراغ اون بریم، می خوام خطایی که بروز کرده رو نشون بدم. این افزونه نشون میده که سایت ما برای موتورهای جستجو قابل مشاهده نیست. این موضوع بدین خاطر رخ داده که در ویزارد خوشامدگویی من گزینه Staging site رو انتخاب کردم. اجازه بدید نحوه برطرف کردن این خطا رو به شما نشون بدم. چون می‌خوایم سایت ما در موتور جستجو ایندکس بشه. من اینجا کلیک می کنم به سمت پایین اسکرول می کنم و بر روی Discourage search engines from indexing the site کلیک می کنم. مطمئن شید که این گزینه تیک نخورده، حالا تغییرات رو ذخیره کنید اگه دوباره به سراغ افزونه برید متوجه خواهید شد که خطا برطرف شده.

حالا به سراغ اصلاح پست خود می‌ریم؛ به قسمت نوشته ها می‌ریم. من پستی با عنوان ابزارهای مورد نیاز برای تزیین کیک رو انتخاب می‌کنم، در حال حاضر محتوا و عنوانی برای این پست داریم، پس همه چیز آماده هست. اگه به سمت پایین اسکرول کنید، می تونید جعبه متای این افزونه رو مشاهده کنید. این جعبه پیش نمایش اسنیپت رو داره و نیز مکانی برای وارد کردن کلمه کلیدی کانونی و توضیحات متا هم هست.

اجازه بدید با این پیش نمایش کار خودمون رو آغاز کنیم. عنوان و توضیحات متا مواردی هستند که در صفحه نتایج جستجو کاربر رو برای کلیک بر روی پست تشویق می کنن. بنابراین چنین مواردی باید قانع کننده باشن. ابزارهای ضروری برای تزیین کیک خوبه، اما فکر می کنم می تونم اون رو کمی قانع کننده تر بنویسم. بنابراین اجازه بدید به جلو بریم و به CoSchedule سری بزنیم این یک ابزار عالی برای تجزیه و تحلیل سر تیترهاست.

حالا در اون عنوان اصلی خودمون رو تایپ می کنیم تا ببینیم نرم افزار چه نمره ای به ما می ده، حالا این رو وارد می کنیم، جلو می ریم و این رو پر می کنیم. حالا نرم افزار می تونه سرتیتر ما رو تجزیه و تحلیل کنه به نظر می رسه این عنوان نمره 47 رو گرفته؛ زیاد خوب نیست. می تونیم به سمت پایین اسکرول کنیم و ببینیم چگونه سرتیتر رو تجزیه و تحلیل کردن.

اجازه بدید این رو کمی قانع کننده تر بنویسیم. به جای ابزارهای مورد نیاز برای تزیین کیک اجازه بدید چیزی مثل ابزارهایی که من هر روز برای تزیین کیک های زیبا از آن استفاده می کنم را امتحان کنیم. این متن نمره بهتری می گیره هنوز عالی نشده ولی از 47 بهتره. باز هم می تونید نحوه آنالیز متن رو ببینید اگه خواستید می تونید جلو برید و تمامی پست هایی که در مورد نحوه آنالیز هست رو مطالعه کنید.

در کتابخانه دوره های نوشتن سرتیتر هم وجود داره، در حال حاضر این متن بهتره پس اون رو نگه می دارم سپس به اینجا می رم از اونجایی که متن قانع کننده تر هست. می تونم به کار خودم ادامه بدم و متن رو اینجا وارد کنم، همچنین می تونم از جداکننده در نام سایت استفاده کنم. من عنوان رو می چسبانم و از این مکان ها برای پر کردن اون استفاده می کنم. حالا ظاهر بهتری داره توصیه می کنم از حروف بزرگ هم استفاده کنید.
#58 دوره آموزش سئو -توسعه محتوای تلفن همراه پسند

حالا به سراغ توضیحات متا می ریم توضیحات متا نباید به صورت پیش فرض رها بشه مقدار پیش فرض وحشتناکه. معمولا در هر پستی اولین جمله برداشته می شه زمانی که می خوام توضیحات متا رو بنویسم من دوست دارم از جایی که سرتیتر تمام شده کار خودم رو آغاز کنم، شاید هر کدوم از ابزارها بتونن ساعت ها و ساعت ها زحمت دستی مرا کمتر کنن. حالا می تونیم موارد بیشتری اضافه کنیم زیرا فضای بیشتری داریم اگه بخوایم می تونیم کمی بیشتر بنویسیم.

تنظیمات پست Yoast SEO

بخش بعدی کلیدواژه کانونی هست. کلیدواژه همون چیزیه که دوست دارید افراد در موتورهای جستجو برای یافتن شما تایپ کنن. در حال حاضر پژوهش کلمات کلیدی یک موضوع گسترده هست. ما دوره آموزشی گسترده و عظیمی در مورد این موضوع داریم. استراتژی کلیدواژه ها رو در سئو با دقت و عمق بیشتری بررسی کنید. اما در حال حاضر کافیه یک کلیدواژه واضح همچون ابزارهای تزیین کیک داشته باشید. حالا زمان خوبیه که بگم مجبور نیستید از یک کلمه برای کلیدواژه استفاده کنید. در حقیقت کلمات کلیدی رشته ای از چندین کلمه هستن.

اگر این تب رو پر کنیم افزونه سئو به خوبی می درخشه. این افزونه فهرستی از بهترین تمرینات رو در اختیار شما قرار می ده و اون ها رو از نارنجی تا سبز رتبه بندی می کنه. می تونید مشاهده کنید که ما تنها بهینه سازی پست های وبلاگی خودمون رو آغاز کردیم. شما دوست دارید تا جایی که می تونید چراغ های سبز بیشتری بگیرید. اما لازم نیست خود تون رو آزار بدید. می تونید کمی روی عنوان کار کنید چینش کلمات رو عوض کنید، تصاویر و لینک های بیشتری اضافه کنید.

چیزی که من همیشه اون رو امتحان می کنم اینه که مطمئن شم قبلا از اون کلمه کلیدی استفاده نکرده باشم. شما نمی خواید همه صفحاتتون برای یک کلیدواژه یکسان رتبه بندی بشن. اگه فردی به دنبال ابزارهای تزیین کیک باشه گوگل به درستی می دونه چه صفحاتی رو در صفحه نتایج خودش نشون بده. در سایت شخصی خودم ترجیح می دم سه چهارم از این چراغ ها سبز باشن. مورد راحتی که برای تغییر دادن وجود داره توضیحات متاست. اجازه بدید اینکارو انجام بدیم تا به شما نشون بدیم این گزینه چگونه کار می کنه. به سمت بالا اسکرول می کنم حالا چراغ سبز دیگه ای دارم.

قابلیت خوب دیگری که در این افزونه وجود داره نمره خوانایی هست. می تونم روی آن کلیک کنم می بینید که خوندن محتوای من چقدر آسان هست. لازم نیست خودتون رو اذیت کنید، اما مراقب این نمره باشید. دوست دارم از افعال مجهول به جای افعال معلوم استفاده کنم. به نظر می رسه اینکار به من کمک می کنه مشکلات رو برطرف کنم. که فعالیت و اقدام رو برای خواننده واضح تر می‌کنه. شما می تونید زمانی رو برای بهینه سازی تمامی این موارد متفاوت اختصاص بدید. بعد از اینکه کار خودتون رو انجام دادید اسکرول کنید و بر روی گزینه بروزرسانی کلیک نمایید. کار شما برای این پست تموم شده اگه پست دیگه ای توی سایت دارید می تونید به سراغ اون بروید و اون رو بهینه سازی نمایید.