نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چرخه حیات دامنه های بین المللی

Moderator
    89 بار تشکر شده در 40 پست

چرخه حیات دامنه های بین المللی

برخی از دوستان سوال می پرسند که مهلت دامنه ی … در تاریخ … تمام می شه من می تونم بلافاصله اون دامنه را برای خودم ثبت کنم؟

پاسخ این است : متاسفانه یا خوشبختانه خیر!

یک دامنه (دامین) از زمان ثبت تا زمان آزاد شدن مراحلی را طی می کند.

دوره آزاد (Available)
    در این دوره دامنه برای همه آزاد است و هر کسی می تواند با پرداخت هزینه ی ثبت، آن را به نام خود کند.

دوره ی فعال (Active)
    در این دوره دامنه در اختیار صاحب امتیاز آن است و صاحب دامنه می تواند آن را در هر زمانی تمدید کند. مدت تمدید دامنه برای پسوند های مختلف متفاوت است. مثلا دامنه های آی آر را فقط می توان یک ساله و پنج ساله ثبت کرد. حداکثر مدت ثبت یا تمدید دامنه ۱۰ سال از تاریخ جاری است.

دوره ی انقضا (Expired)
    اگر صاحب امتیاز دامنه در دوره ی قبل (زمان فعال بودن دامنه) آن را تمدید نکند دامنه غیرفعال (منقضی) خواهد شد. در این مدت صاحب امتیاز می تواند با پرداخت هزینه ی تمدید دامنه را به مدت دلخواه تمدید کند

دوره ی بازخرید (Redemption Period)
    در صورت تمدید نشدن دامنه در دوره ی قبل (زمان انقضای دامنه) دامنه به دوره ی بازخرید (Redemption) وارد می شود. در این دوره مانند دوره ی قبل دامین غیرفعال است و فقط صاحب دامنه می تواند آن را تمدید کند. با این تفاوت که صاحب دامنه برای تمدید باید جریمه بپردازد. این جریمه معمولا چند(ین) برابر هزینه ی ثبت و تمدید است.

دوره ی حذف (Pending Deletion)
    در این دوره هیچ کس (حتی مالک دامنه) نمی تواند دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه به حالت آزاد می رود و عموم افراد می توانند برای ثبت آن اقدام کنند.
    ویرایش توسط admin : 2018-11-08 در ساعت 16:58

2. 7 کاربر به خاطر این مطلب مفید از talahost تشکر کردند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)