نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مقایسه کمی و کیفی هاست کشورهای مختلف

کاربر جدید DKbehdad آواتار ها
    1 بار تشکر شده در 1 پست

مقایسه کمی و کیفی هاست کشورهای مختلف

سلام سردرگمی خودم به عنوان یه وب مستر و البته یه طراح سایت باعث یه تحقیق گسترده در این موضوع انجام بدم ..تمام موارد حاصل تجربیات چندین ساله بنده هست..غلط املایی وجود داشت درک کنید یکم دستم بنده و البته اگه استقبال بشه مقاله های بیشتری میزارم..شاید برای شما هم پیش اومده که از خودتان بپرسید هاست از چه کشوری تهیه کنم کیفیت خوب و روی روند پیشرفت سایت از نظر سئو تاثیر خوبی داره ؟!

اول بررسی هاست ایران :

هاست های ایران به دلیل نزدیک بودن به سرور ها سرعت خوبی دارند اما دور بودن از سرورهای گوگل باعث میشه کراول های گوگل خیلی دیر به سایت شما سر بزند و کم کم افت کنید از نظر سئو . در ثانی هاست های ایرانی هر دو یا سه ماه یک بار قطعی دارند و پهنای باند در سرورهای ایرانی همیشه پایین بوده و محدود به اعدادی مانند 200 یا 500 گیگ در ماه شده است ! پس هیچ وقت سراغ هاست ایران نروید . سایت های مانند فیس نما و دانلود ها برای جلب نظر کمیته محترم فیلترینگ و همچنین بخاطر کاربر محور بودن این سایت بزرگ از هاستینگ ایرانی استفاده کرده که میبنید نسبت به قبل افت کرده است .

هاست المان : هاست های المان اکثرا از دیتاسنتر معروف هست و به دلیل تراکم ایرانی ها روی این سرورها گاها میبنیم با نزدیک بودن سرورهای ان به ایران باز هم کندی و گاها مشکلاتی این چنینی شاهد هستیم ..پس سعی کنید از جای با کیفیت هاست تهیه کنید تا منابعی مناسبی در اختیار شما قرار دهند..هاست المان از نظر سئو و پهنای باند کیفیت قابل قبولی دارند اما من به شخصه دیگر زیاد مایل به استفاده از این دیتاسنترها به دلیل ترافیک بالای سایت ها نیستم !

هاست امریکا : هاست های امریکا پهنای باند محدود و قیمت های هاست ان گران تر از بقیه دیتاسنتر ها هستند . با اینکه سرورهای ان از ایران دور هستند اما سرعت بی نظیری دارند..قطعی و کندی بسیار و به ندرت در این هاست ها شاهد بودیم..از نظر سئو هاست های امریکا بی نظیر هستند ! به دلیل نزدیک بودن سرورها به گوگل و کراول ها سایت شما سریع پیشرفت میکند اما قیمت هاست امریکا گران می باشد..

هاست انگلستان : خودم به شخصه جدیدا از هاستینگ های انگلیس استفاده میکنم به دلیل سرعت و پهنای باند قابل قبول و کیفیتی که دارند ترجیح دادم استفاده کنم...اگر به دنبال سرعت کیفیت و هاستینگ پرترافیک هستید هاست انگلیس گزینه ای خوب هست..به فرض مثال فضای 10 گیگ پهنای باند نامحدود و بی نهایت کانکشن همزمان ماهانه 50 هزار تومان . در ثانی اتصال دیتابیس این هاست ها از طریق ای پی هست و سرعت خوبی در بارگذاری و درخواست کاربر دارد و شاید بتوان گفت یکی گزینه دیگر بک اپ گیری روزانه در سرور دیگر در همین دیتاسنتر انگلیس هست که با خیال راحت میتوانید پیشرفت کنید.

سوال یا نظری بود پاسخ می دهیم..امیدوارم ان چیزی که مد نظر شماست را بیان کرده باشیم

مدیرکل انجمن
    187 بار تشکر شده در 110 پست
    سلام
    متاسفانه مطلبی که نوشتید از نظر بنده تائید نمیشود.
    مواردی که فرمودید اکثراً بستگی به سرویس دهنده هاست دارند و هیچ ارتباطی به کشوری که سایت در آن میزبانی میشود ندارد.
    برای مثال:
    اتصال دیتابیس از طریق ای پی
    بک اپ گیری روزانه
    قیمت هاست
    و ...
    البته کیفیت دیتاسنتر هم در کیفیت هاست تاثیر دارد، با این حال اگر از هاست شما در بهترین دیتاسنتر باشد ولی مدیریت هاست نتواند سرورها را بخوبی مدیریت کند قطعی و کندی زیاد خواهید داشت.

کاربر جدید DKbehdad آواتار ها
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    ممنون ادمین جان اما نتیجه های عرض کردم حاصل تحقیقات عملی من هست و شاید در ظاهرا چندان صحیح نباشد اما باطن کار خیلی به موارد بالا مشابه می باشد.
    در مورد هاست ایران : کسانی که از هاست های ایرانی استفاده میکنند اگر نظر سنجی کنید 100 درصد تایید میکنند که از نظر سئو و پیشرفت سایت در موتورهای جستجو روند کندی و گاها نزولی دارند چه در الکسا چه در گوگل !
    در مورد هاست های المان : این روزها قطعی فراوان در دیتاسنترهای ان شاهد هستیم و اکثر خدمات دهنده ها همه گرد دیتاسنتر هتنزر المان جمع شده اند که خود جای تامل دارد.
    هاست های امریکا : سایت هایی مانند هستی دانلود بیتوته و .. از هاست های امریکا استفاده میکنند و سالهاست که شاهد پیشرفت چشم گیر ان ها هستیم و سرعت بارگذاری و کیفیت هاستینگ ان ها بسیار مرغوب است

- - - Updated - - -

ممنون ادمین جان اما نتیجه های عرض کردم حاصل تحقیقات عملی من هست و شاید در ظاهرا چندان صحیح نباشد اما باطن کار خیلی به موارد بالا مشابه می باشد.
    در مورد هاست ایران : کسانی که از هاست های ایرانی استفاده میکنند اگر نظر سنجی کنید 100 درصد تایید میکنند که از نظر سئو و پیشرفت سایت در موتورهای جستجو روند کندی و گاها نزولی دارند چه در الکسا چه در گوگل !
    در مورد هاست های المان : این روزها قطعی فراوان در دیتاسنترهای ان شاهد هستیم و اکثر خدمات دهنده ها همه گرد دیتاسنتر هتنزر المان جمع شده اند که خود جای تامل دارد.
    هاست های امریکا : سایت هایی مانند هستی دانلود بیتوته و .. از هاست های امریکا استفاده میکنند و سالهاست که شاهد پیشرفت چشم گیر ان ها هستیم و سرعت بارگذاری و کیفیت هاستینگ ان ها بسیار مرغوب است