PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش ایجاد child name server برای دامنه IR

admin
2014-01-19, 9:31
اگر قصد دارید برای دامنه IR خود دی ان اس اختصاصی ایجاد کنید، مراحل لازم به شرح زیر است:

آموزش ساخت dns اختصاصی (child name server) در سایت طلاهاست:
در سایت طلاهاست به پنل کاربری خود وارد شوید (لاگین کنید)
به بخش تغییر dns بروید و روی نام دامنه IR مورد نظر کلیک کنید.
dns های اختصاصی و IP های مربوطه را وارد و ذخیره کنید:

[Only registered and activated users can see links]

توجه (هم برای آموزش بالا و هم برای آموزش زیر):

تنظیم dns در طلاهاست هیچ تفاوتی با تنظیم dns در ایرنیک ندارد و بلافاصله در ایرنیک اعمال میشود
تنظیم dns چند ساعت طول میکشد باید صبر کنید
دیگر مراحل برای ساخت dns اختصاصی باید در پنل هاست یا سرور انجام شود

آموزش ساخت child name server در سایت ایرنیک:
در سایت ایرنیک به بخش دامنه های من ([Only registered and activated users can see links]) بروید
روی نام دامنه مورد نظر کلیک کنید
در صفحه مربوط به دامنه روی دکمه "ویرایش ردیف*های کارگزاری نام و میزبانی دامنه »" کلیک کنید و dns ها و IP های مربوطه را وارد کنید

برای مثال می خواهیم برای دامنه talahost.ir دو عدد dns اختصاصی
ns1.talahost.ir و ns2.talahost.ir
ایجاد کنیم:
94

admin
2014-01-19, 9:35
توجه داشته باشید:
ایجاد dns اختصاصی مراحل مختلفی دارد که یکی از آنها ساخت dns ها در پنل دامنه است. بقیه مراحل باید در پنل هاست انجام شوند.
برای تنظیمات مربوط به دی ان اس در پنل هاست، با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید
تنظیم dns معمولا کمتر از 1 روز و گاهی ممکن است تا 72 ساعت طول بکشد (باید منتظر بمانید

memare-ahvaz
2014-10-11, 19:07
سلام
میشه بیشتر توضح بدین؟
من مرحله اول رو انجام دادم
اما مرحله اول رو نمیدونم
وی پی اس گرفتم

milad.mantashi
2015-12-22, 12:17
با سلام وخسته نباشید

من فقط می خواهم از ای پی استفاده کنم چه کاری باید انجام بدم
خود nic گفت که باید به سرویس دهنده های هاست بگیم برامون دی ان اس درست کنن و منتقل کنیم به nic

لطفا توضیح دهید

admin
2015-12-22, 18:43
سلام
دامنه های IR امکان اتصال به آی پی یا ریدایرکت یا تعریف دیگر رکورد های NS (مانند Cname , txt, a record و ...) را ندارند.
برای اتصال دامنه به آی پی باید ابتدا هاست بگیرید، سپس در تنظیمات هاست، دامنه را به آی پی وصل کنید

Ma30h
2017-09-13, 18:42
اگر قصد دارید برای دامنه IR خود دی ان اس اختصاصی ایجاد کنید، مراحل لازم به شرح زیر است:

در سایت ایرنیک به بخش دامنه های من ([Only registered and activated users can see links]) بروید
روی نام دامنه مورد نظر کلیک کنید
در صفحه مربوط به دامنه روی دکمه "ویرایش ردیف*های کارگزاری نام و میزبانی دامنه »" کلیک کنید و dns ها و IP های مربوطه را وارد کنید

برای مثال می خواهیم برای دامنه talahost.ir دو عدد dns اختصاصی
ns1.talahost.ir و ns2.talahost.ir
ایجاد کنیم:
94

من یکم گیج شدم از توضیحتون
من میخوام دامینی که خریدم (به عنوان مثال : example.ir) رو به آی پی VPSی که دارم وصل کنم (به عنوان مثال : xxx.xxx.xxx.xxx)
وقتی توی پنل دامین ایرنیک میرم دوتا dns طلاهاست : ns45.talahost.com و ns46.talahost.com اونجا ست شده
حالا باید دقیقا آیپی VPS رو کجا بزنم که این اتفاق بیفته؟
میشه دقیق بگید چون واقعا چند روزه وقتم رو گرفته
ممنون

talahost
2017-09-14, 0:17
من یکم گیج شدم از توضیحتون
من میخوام دامینی که خریدم (به عنوان مثال : example.ir) رو به آی پی VPSی که دارم وصل کنم (به عنوان مثال : xxx.xxx.xxx.xxx)
وقتی توی پنل دامین ایرنیک میرم دوتا dns طلاهاست : ns45.talahost.com و ns46.talahost.com اونجا ست شده
حالا باید دقیقا آیپی VPS رو کجا بزنم که این اتفاق بیفته؟
میشه دقیق بگید چون واقعا چند روزه وقتم رو گرفته
ممنون

سلام
امکان اتصال دامنه ir به آیپی وجود ندارد. یا باید هاست بگیرید و در هاست دامنه را به آیپی وصل کنید و یا در vps سرویس dns server راه اندازی کنید که ما آموزشی برای این کار نداریم