PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارزش یک دامنه

raneli
2014-01-05, 14:15
سلام دوستان
چطور یک دامنه ارزش گذاری میشه؟ قیمت ها خیلی بالا و پایینه. به عنوان مثال جایی دامنه norway.ir رو دیدم زده 4 میلیون
واقعا دامنه کشورها قیمتش اینقدره؟ من دامنه spania.ir رو دارم. یعنی یه چیز تو همین مایه هاست؟!

ATILA1355
2014-01-05, 16:07
فعلا همه چی دیمی هست
امیدوارم یه روز این مبحث سرو سامان بگیره

raneli
2014-01-05, 16:48
دیم که چه عرض کنم :d
واقعا یه معیار واسه قیمت نیازه
مرسی

ARIANIC
2014-01-05, 20:00
من خودم چند دامنه برای کارم ثبت کردم. بخاطر محدودیت هایی قصد کردم بفروشمشون. حتی برخی دو تا از آزاد شده هاشو یک نفر گرفت و هر کدام 500 هزار گذاشت برای فروش. من حداکثر قیمتی که دادم کمی بالای شصت تومان بود. یعنی هم دامنه خوبی بود هم بهتر بود ردش میکردم.
به نظرم غیراخلاقیه که بیش از کیفیت ایده ای که برای واژه گذاشتی بخوای پول بگیری اونم کاسبی روی صدها دامنه به قیمت های گزاف. در مجموع باید مقرراتی شبیه داشتن دامنه بر اساس نیاز تعریف شده شخص ایجاد بشه تا الزام داشتنش سود جویی نباشه. مثلا همین الان اسم چند برند معتبر میشناسم که آزاد هستن، اما خداییش کاریه اشتباه. اگر هم دامنه ای فروختم اسمش مربوط به خودم بوده و روی واژه های آماده نبوده.
شد صفحه اعترافات من :))
شاد باشید

raneli
2014-01-05, 20:15
البته این که به عنوان یک تجارت مثل بقیه بازارهای خرید و فروش استفاده بشه مشکلی نداره، همه جای دنیام هست ولی اینکه به قول شما بیش از کیفیت ایده باشه مسئله ست، دادن قیمت های نجومی وقتی میدونی اینقدر ارزش نداره و خراب کردن جو استاندارد
مرسی از شما که اخلاق رو رعایت می کنی ;)

ATILA1355
2014-01-06, 0:08
اینجا ایرانه! رعایت انصاف و وجدان سخته!!!!!

یه بنده خدایی دامنه .آی آر از من خواست کلی چونه و این ور اون ور
کنار نیومدیم. 70 تومن میخواست ولی من رو 100 کار میکردم
خلاصه همون نام .کام اش رو اینجا پایه 10میلیون کار کردن!!!
اینجوریاس دیگه

شاید یه روز با همکاری عزیزان عضو انجمن و مسئولان طلاهاست یه سایت خوب و با قانون برای فروش طراحی کردیم! البته باید آدم پایه هم باشه

ببخشید اینجا اسپم میکنم

یا علی

raneli
2014-01-06, 7:59
دقیقا
یه سایت حرفه ای باید باشه که مرجع قیمت گذاری شه تا این بازار از بلبشو در بیاد
مرسی از دوستان که نظر می دین

Limner
2014-01-08, 15:45
سلام
به نظر من خرید فروش دامین تو کل دنیا یه تجارت هست. هر چند ما اینجا با نهایت سقف میلیون تومانی دامین رو به رو هستیم
اما تو باقی کشورها نرخ به میلیون دلار هست. بد نیست سرچی تو گوگل با عنوان گرانترین دامین های فروخته شده بزنیم.
اکثر اونایی که با دامین های ثبت شده مواجه میشن قصدشون کسب و کار ودرآمد هست خوب چه اشکالی داره از این درآمدزایی مقداری هم به شخص دیگه ای برسه.

raneli
2014-01-08, 16:12
سلام
نه نمیگیم این کار اشکال داره، بلکه یه تجارته، مسئله اینه که این قیمت ها معیاری داشته باشه مثلا دامنه 4 رقمی (عدد) یه رنج مشخص داشته باشه، نه یکی بده 50 تومن، یکی بده 500 تومن
مشکل، نبود یه معیار قیمته نه خود کارش
ممنون

ATILA1355
2014-01-09, 2:02
سلام
نه نمیگیم این کار اشکال داره، بلکه یه تجارته، مسئله اینه که این قیمت ها معیاری داشته باشه مثلا دامنه 4 رقمی (عدد) یه رنج مشخص داشته باشه، نه یکی بده 50 تومن، یکی بده 500 تومن
مشکل، نبود یه معیار قیمته نه خود کارش
ممنون

دقیقا
گمشده این بازار یه معیار مناسبه