PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک! دامنم رو بردن!!

kamandar
2013-11-26, 7:55
سلام به همه دوستان
دیروز یه دامنه خوشگل من توی طلاهاست خریدم بعدش اتوماتیک توی Nic.ir ثبت کردم
دیشب ایرنیک پیام دادکه « ثبت این دامنه تنها با ارسال مجوز کتبی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز توسعه فن*آوری اطلاعات و رسانه*های دیجیتال مورد تایید خواهد بود.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به شماره ۴-۸۸۸۴۶۹۶۰ ۰۲۱ داخلی ۱۵۷، تماس حاصل فرمایید. »
اما قسمت اصلی داستان امروز صبح هست که رفتم توی ایرنیک به شماره زنگ بزنم که چه کار باید انجام بدهم که دیدم دامین من نیست رفتم WHoIS گرفتم توی ایرنیک گفته دامنه ثبت نشده دوباره خواستم ثبت کنم نوشت تبت این دامنه ممنوع است.
حالا می گید چه کار کنم؟

ali_m_mkh
2013-11-26, 11:05
نامه دامنه چی بود؟

javadimoheb
2013-11-26, 11:49
با سلام و عرض ادب
مطمئن باشید این پیام به منظور رد درخواست شما بوده که به این صورت گفتن و نخواستن تو ذوق بزنن که نمیدن . برای بنده هم دو مورد پیش اومد که اصلا گرفتن مجوز ارزش اون دامنه رو نداره !
به طلا هاست تیکت بدید وجه شما رو عودت بدن

موفق باشید

sasanbasati
2013-11-26, 11:56
با سلام . این مورد پیش میاد . دامنم رو بردن نه :) بگو دامین یا دامنه ام رو بردند :) در کل باید بگم من خودم خیلی از دامین ها رو ثبت کردم که به همین مشکل برخورد کرده و ایرنیک اطلاعیه داده که باید با ارائه مدارک دال بر اینکه این دامین به کارم ربط داره دامین رو ثبت نهایی کنند . و یا اینکه این دامین مربوط به سازمان ها و ارگان ها هست . و اجازه ثبت نداریم ... بعد از این کار شما باید به طلا هاست خبر بدید که با کسر مبلغ 500 تومان پول واریزی شما رو برگشت بزنند . همین :)
موفق باشی

javadimoheb
2013-11-26, 12:02
البته باید اضافه کنم که برای دریافت مجوز و این حرفا تو شهر خودتون نمیتونی کاری کنی . مستقیم باید بری = وزرات فرهنگ و ارشاد

softpand
2013-11-26, 16:48
سلام به همه دوستان
دیروز یه دامنه خوشگل من توی طلاهاست خریدم بعدش اتوماتیک توی Nik.ir ثبت کردم

محض اطلاع میگم اون nic.ir هستش !!
چنین چیزی زیاد پیش میاد

p_ecommerce
2013-11-28, 12:31
برای منم چندین بار پیش اومد . هیچ کسی هم نیست رسیدگی کنه که دلیل این کارهای Nic.ir چیه !!!!!!!! شاید با طلاهاست مشکل داره که فقط داره سر بچه های طلاهاست میاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

admin
2013-11-28, 15:45
برای منم چندین بار پیش اومد . هیچ کسی هم نیست رسیدگی کنه که دلیل این کارهای Nic.ir چیه !!!!!!!! شاید با طلاهاست مشکل داره که فقط داره سر بچه های طلاهاست میاد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

ربطی به طلاهاست نداره. تعداد دامنه هایی که در طلاهاست ثبت می شه خیلی زیاد هستند به همین دلیل این مشکلات برای کاربران طلاهاست بیشتر پیش میاد..
بخشی از نام دامنه این کاربر عزیز کلمه "melli" هست و به همین دلیل ایرنیک آن را تائید نمی کند

p_ecommerce
2013-11-30, 16:22
داخل دامنه کلمه cemetery وجود داشت این چطور !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سه بار هر چی خواستن واسشون فرستادم و واسم ثبت نکردن و با کارمزد 500 تومن پولو برگشت دادن !!
من الآن واقعا نمی دونم چه کسی این چنین مشکلات رو باید حل کنه ، دست شماست یا دست بچه های بالاست ؟؟ که زور ما بچه پایینا بهشون نمیرسه.

admin
2013-11-30, 19:31
داخل دامنه کلمه cemetery وجود داشت این چطور !!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سه بار هر چی خواستن واسشون فرستادم و واسم ثبت نکردن و با کارمزد 500 تومن پولو برگشت دادن !!
من الآن واقعا نمی دونم چه کسی این چنین مشکلات رو باید حل کنه ، دست شماست یا دست بچه های بالاست ؟؟ که زور ما بچه پایینا بهشون نمیرسه.

دامنه شما دو بخشی بود شما بخش مهم را نگفتید. دامنه بخاطر کلمه babol که نام شهر است تائید نشد (و درخواست مدارک کردند)
500 تومان هم ما برای هر دامنه IR که لغو شود کسر می کنیم، چه ایرنیک لغو کند، چه یوزر لغو کند...

p_ecommerce
2013-12-01, 9:29
دامنه شما دو بخشی بود شما بخش مهم را نگفتید. دامنه بخاطر کلمه babol که نام شهر است تائید نشد (و درخواست مدارک کردند)
500 تومان هم ما برای هر دامنه IR که لغو شود کسر می کنیم، چه ایرنیک لغو کند، چه یوزر لغو کند...

هر کاری گفتن انجام دادیم و ارسال کردیم و ساختیم . الکی سر می تاشونن تا دامنه لغو شه ، هیچ پیگیری هم نمی کنن . دلیلش رو نمی فهمم ...

admin
2013-12-01, 10:28
فکر می کنید ما از ایرنیک راضی هستیم؟!
برای یک تماس ساده با ایرنیک باید چند روز تلاش کنید... با این تعداد کاربر و این حجم سوالات و مشکلات 2 تا خط دارند که اونم روزی 2 ساعت جواب می دن.
به هر حال تائید دامنه دست ما نیست و ما فقط پرداخت دامنه را انجام می دیم و ایرنیک مسئول تائید است. (از هر جایی ثبت کنید باید همین مراحل را طی کنید)

softpand
2013-12-01, 11:32
فکر می کنید ما از ایرنیک راضی هستیم؟!
برای یک تماس ساده با ایرنیک باید چند روز تلاش کنید... با این تعداد کاربر و این حجم سوالات و مشکلات 2 تا خط دارند که اونم روزی 2 ساعت جواب می دن.
به هر حال تائید دامنه دست ما نیست و ما فقط پرداخت دامنه را انجام می دیم و ایرنیک مسئول تائید است. (از هر جایی ثبت کنید باید همین مراحل را طی کنید)

خیلی خوشحالم که پاسخ کاربر ها رو میدید ، ولی بعضی دوستان متوجه نیستند چون فکر میکنن دامنه های زیبا رو خودتون برای خودتون ثبت میکنید ! اگه برن از جای دیگه هم ثبت کنن و دوباره 500 تومن اضافی بدن براشون ثابت میشه
ارادت

kamandar
2013-12-02, 18:15
سلام به همه دوستان
دیروز یه دامنه خوشگل من توی طلاهاست خریدم بعدش اتوماتیک توی Nic.ir ثبت کردم
دیشب ایرنیک پیام دادکه « ثبت این دامنه تنها با ارسال مجوز کتبی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز توسعه فن*آوری اطلاعات و رسانه*های دیجیتال مورد تایید خواهد بود.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر به شماره ۴-۸۸۸۴۶۹۶۰ ۰۲۱ داخلی ۱۵۷، تماس حاصل فرمایید. »
اما قسمت اصلی داستان امروز صبح هست که رفتم توی ایرنیک به شماره زنگ بزنم که چه کار باید انجام بدهم که دیدم دامین من نیست رفتم WHoIS گرفتم توی ایرنیک گفته دامنه ثبت نشده دوباره خواستم ثبت کنم نوشت تبت این دامنه ممنوع است.
حالا می گید چه کار کنم؟

کار هایی که من کردم تا دامنم رو پس بگیرم:
1- به شماره تلفن بالا زنگ زدم گفت یه نامه بنویس برامون فکس کن جلسه می زاریم رای گیری می کنیم که ندیم یا ندیم!!!
2- یه نامه باحال نوشتم فرداش فرستادم(هرکی نامه رو می خوند حاضر بود کل ایرنیک رو به نامم کنه)
3- چهار پنج روز انتظار کشیدم
4- 6 روز بعد یعنی امروز زنگ زدم یارو میگه درخواست شما رد شده خدا حافظ .
به همین راحتی باعث توسعه فناوری دیجیتال در کشور می شوند!!! اگه اینا نبودن با فرستادن فکس و نوشتن نامه و جست و جو در ایرنیک و... آشنا نمی شدم.
منم طبق نظر دوستان .com توی طلاهاست ثبت کردم.

lokakhan
2013-12-06, 20:45
دامنه دات کام هم مشکلات خودشو داره من از کسی خریدم ولی ایشون نمیتونن دامنه رو به اکانت من انتقال بدهند چون بنا به گفته مدیران محترم طلا هاست که عینا انتقال میدهم:

سلام
در حال حاضر بدلیل اطلاعیه بالای سایت امکان انتقال دامنه به پنل دیگر وجود ندارد.
پس از رفع مشکل اطلاع رسانی خواهد شد

Bahram Behzadi

حالا من در تعجبم که مشکل از کجاس؟واین اطلاعیه کجا بود که من ندیدم.به هر حال اینو گفتم که بدونید دامنه های .com هم بی مشکل نیستند.

softpand
2013-12-07, 11:49
میشه اسم دامنه ات رو بگی؟ دامنه .com به ایرنیک ربطی نداره که !

admin
2013-12-07, 13:49
دامنه دات کام هم مشکلات خودشو داره من از کسی خریدم ولی ایشون نمیتونن دامنه رو به اکانت من انتقال بدهند چون بنا به گفته مدیران محترم طلا هاست که عینا انتقال میدهم:

سلام
در حال حاضر بدلیل اطلاعیه بالای سایت امکان انتقال دامنه به پنل دیگر وجود ندارد.
پس از رفع مشکل اطلاع رسانی خواهد شد

Bahram Behzadi

حالا من در تعجبم که مشکل از کجاس؟واین اطلاعیه کجا بود که من ندیدم.به هر حال اینو گفتم که بدونید دامنه های .com هم بی مشکل نیستند.

بطور کلی دامنه های com یا ir مشکلی ندارند.
دلیل اینکه دامنه در حال حاضر منتقل نمی شود در اینجا ([Only registered and activated users can see links]) ارسال شد
دامنه های IR هم بدلیل اینکه ملی هستند و بخاطر حساسیت هایی که وجود دارد بعضی دامنه های ملی، مذهبی، سیاسی، نام شهر، مکان های تاریخی و ... را بدون ارسال تعهدنامه یا مجوز از مراجع ذیربط تائید نمی کنند.
در کل برای حل دو موضوعی که شما مطرح کردید (برای دامنه های IR و COM) کاری از دست ما ساخته نیست.