PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تغییر پورت remote desktop سرور مجازی ویندوز

talahost
2013-01-28, 18:03
برای امنیت بیشتر سرور مجازی ویندوز، بهتر است پورت پیش فرض اتصال به سرور را تغییر دهیم
برای تغییر پورت پیشفرض در ویندوز سرور (و تا جایی که اطلاع دارم همه ی نسخه های ویندوز) مراحل زیر را طی کنید:

در منوی start به بخش Run بروید
در کادر مربوط به Run کلمه ی regedit را باز کنید تا ویرایشگر Registry باز شود
به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp بروید
روی PortNumber دوبار کلیک کنید تا به حالت ویرایش برود (پنجره ی جدید باز می شود)
در قسمت Base روی Decimal کلیک کنید
در قسمت Value Data شماره ی پورت دلخواه را بنویسید و روی OK کلیک کنید
پورتی که در بالا برای پورت جدید remote desktop انتخاب کردید را در تنظیمات فایروال ویندوز بعنوان پورت مجاز وارد کنید (اگر در این مورد سوال دارید بفرمائید تا توضیح بدم)
ویندوز را Restart کنید

به همین سادگی پورت Remote desktop سرور را تغییر دادید.

توجه داشته باشید از این لحظه به بعد باید زمان اتصال به Remote Desktop، شماره پورت را هم جلوی آی پی بصورت زیر بنویسید

ipaddress:port

arian
2013-01-29, 15:44
یه نکته
اگر رانو در منوی استارت پیدا نکردید میتوانید از کلید های کیبورد windows + R استفاده کنید .
این مشکلو بیشتر در سرورای وین 2008 دیدم که خودم نتونستم ران رو پیدا کنم توی منوی استارت

talahost
2013-01-29, 16:51
یه نکته
اگر رانو در منوی استارت پیدا نکردید میتوانید از کلید های کیبورد windows + R استفاده کنید .
این مشکلو بیشتر در سرورای وین 2008 دیدم که خودم نتونستم ران رو پیدا کنم توی منوی استارت

سلام
شما درست می فرمائید.
البته ویندوز 2008، سون و ... یک کادر search در پایین منوی استارت دارند که همون کادر کار run را انجام می ده.